Haber7x2401 Ağustos 2021 Pazar

Fenilketonüri hastalarına düşük proteinli gıda desteği

Fenilketonüri hastalarına düşük proteinli gıda desteği
5 views Okundu
04 Haziran 2021 - 10:51

Fenilketonüri hastalarına düşük proteinli gıda desteği

BirGün EGE

Çiğli Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden Fenilketonüri hastalarına düşük proteinli glütensiz besinlerden oluşan gıda kolisi desteğinde bulundu. Çölyak hastalarına yönelik de glütensiz gıda kolisi desteğinde bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, son olarak Fenilketonüri hastalarına özel hazırlanan ve içerisinde düşük proteinli glütensiz şerit makarna, mantı makarna, domates çorbası, ezogelin çorbası, un, sürülebilir çikolata, çikolatalı kurabiye, çikolatalı gofret ve çilekli gofret bulunan gıda kolilerini ailelerin evlerine teslim etti. Geçen aylarda da fenilketonüri hastaları için hazırlanan gıda kolileri hastalara ulaştırılmıştı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Temel Belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra ilçemizde ikamet eden ve ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşımızın temel beslenme ihtiyaçlarını karşılamak adına gıda kolisi desteğinde bulunuyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’müzün sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Çölyak ve Fenilketonüri rahatsızlıkları gibi bazı özel durumları olan vatandaşlarımızı da unutmuyoruz. Çölyak rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ardından Fenilketonüri hastalarına da beslenme şartlarına uygun ürünlerden oluşan gıda kolisi desteğinde bulunduk. Tüm bu hizmetlerimizin tek bir amacı var, o da tüm Çiğlililere zorda kalsam bile Çiğli Belediyesi benim yanımda duygusunu hissettirmektir” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.