Haber7x2401 Ağustos 2021 Pazar

Aydın Büyükşehir çiftçinin yanında

Aydın Büyükşehir çiftçinin yanında
1 views Okundu
04 Haziran 2021 - 10:54

Aydın Büyükşehir çiftçinin yanında

BirGün EGE

Küresel iklim değişikliğinin yol açtığı düzensiz yağışlar ve bu bağlı olarak gelişen kuraklık, tarımsal üretimde sürekliliğin aksamasına ve üretim sürecinde azalmaya neden olabilecek riskler oluşturuyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü de (ASKİ) bu gerçekler ışığında çalışmalarını sürdürerek, çiftçilerin üretim sürecinde eksilme yaşanmaması için yeni sondaj kuyuları açıyor. Efeler ilçesinin Çeştepe Mahallesi’ndeki arazilerde iki farklı noktada ki sondajı aktif hale getirerek binlerce dönüm tarım arazisi suyla buluşturuldu.

ABB Başkanvekili Barış Altıntaş ve ASKİ Genel Müdürü Hakan Olkaç çalışma yapılan alanda Mahalle Muhtarı Kani Kavadar ile birlikte çiftçilerle bir araya geldi. ABB Başkanvekili Barış Altıntaş kent genelinde üreticiye güç katmak için çalıştıklarını belirterek, “Kırsal kalkınmanın sürekliliği için üretimin aksamadan devam etmesi gerekiyor. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak tarımsal altyapının oluşturulması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çeştepe’deki çiftçilerimizin sondaj kuyusu çalışması talebini yerine getirdik. Çiftçilerimiz de bu çalışma sonrası daha fazla ürün ekeceklerini öğrendik. Yetişecek ürünler bereketli olsun.” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.