Haber7x2425 Ekim 2021 Pazartesi

Sarayın doktor danışmanı Saraçoğlu’ndan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a ‘otçu’ yanıtı

Sarayın doktor danışmanı Saraçoğlu’ndan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a ‘otçu’ yanıtı
14 views Okundu
16 Mayıs 2021 - 22:57

Sarayın doktor danışmanı Saraçoğlu'ndan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'a 'otçu' yanıtı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, DHA’ya yaptığı açıklamada, Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın desteği ile ata tohum çalışmaları kapsamında Anadolu’da binin üzerinde tohum toplandığını söyledi.

Prof. Dr. Saraçoğlu, açıklamasında kendisini “Otçu komplocular” sözleriyle hedef alan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a yanıt verdi.

‘TİCARİ İŞLERİM AYRI KANALDAN İLERLİYOR’

Cumhurbaşkanlığı’ndaki görevine ilişkin de bilgi veren Prof. Dr. Saraçoğlu, “Yok kozmetikçiymişim, kürcüymüşüm, otçuymuşum. Külliye’de böyle bir şey yok. Biz devletimiz için çalışıyoruz ve sürekli stratejiler geliştiriyoruz. Benim ticari işlerim tamamen devlet işlerinde ayrı bir kanaldan ilerliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 2015 yılında Başdanışman olarak atandım, markam ise 2007 yılında tescil edilmiştir. Biz özel işimizi hiçbir zaman devletin işiyle karıştırmayız” dedi. Saraçoğlu, önerdiği kürlerin neden tepki topladığının sorulması üzerine, “Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı olmam hasebiyle bunlar kullanılmaya çalışılıyor. Bunlar doğru şeyler değil” dedi.

NE OLMUŞTU?

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, aşı karşıtlığının temelinde gıda takviyesi pazarının olduğunu savunarak “Gıda takviyesi ürünleri öyle büyük bir pazar ki… Aşı pazarının onlarca katı büyüklüğünde bir pazar var o sektörde. Üstelik o alan Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde de değil. Tarım Bakanlığı denetliyor” demişti.

Türkiye’de gıda takviyesinde en büyük pazar payı İbrahim Saraçoğlu’nun. En az 50 mağazası ve yüzlerce yerde satış noktası olduğu belirtilen Saraçoğlu, koronavirüs konusunda ise bağışıklık sistemini güçlendirmede beslenmenin öneminin altını çizmesi ile biliniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.