Haber7x2425 Ekim 2021 Pazartesi

Hamza Dağ ‘yalan üretim merkezi’ propagandasında ısrarlı

Hamza Dağ ‘yalan üretim merkezi’ propagandasında ısrarlı
14 views Okundu
16 Mayıs 2021 - 23:57

Hamza Dağ 'yalan üretim merkezi' propagandasında ısrarlı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalan söylemeyi normalleştirdiğini ileri sürerek “CHP = yalan üretim merkezi” ifadelerini kullandı.

AKP’de ‘Tanıtım ve Medya Başkanı’ olan Hamza Dağ’ın daha önce yaptırdığı “Yalan Üretim Merkezi” videosu silinmiş, partinin genel başkanı Tayyip Erdoğan’ın videoya sert tepki gösterdiği ileri sürülmüştü.

Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Covid-19 salgını döneminde, partili belediyelerin 11 milyon 200 bin vatandaşa hizmet götürdüğüne ilişkin ifadelerini değerlendirdi. “Kemal Kılıçdaroğlu yalan söylemeyi normalleştirdi.” ifadesini kullanan Dağ, paylaşımında şunları kaydetti: “Siyasi rakipleri hakkında sürekli yalan söyleyen Kılıçdaroğlu kendi faaliyetleri ile ilgili de yalan yanlış bilgilerle tüm ülkeyi aldatmıştır. Özür dilemeli desek o erdemi dahi göstermez. CHP = yalan üretim merkezi.”

Twitter kullanıcıları Hamza Dağ ile ‘sileceğiniz paylaşımı yapmayın’ şeklinde dalga geçti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.