Haber7x2426 Ekim 2021 Salı

Ankara’nın yeni otobüsleri anketle belirlenecek

Ankara’nın yeni otobüsleri anketle belirlenecek
24 views Okundu
16 Mayıs 2021 - 23:56

Ankara’nın yeni otobüsleri anketle belirlenecek

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kredisi onaylanan, 254’ü CNG’li, 28 adedi ise dizel olmak üzere toplam 282 yeni otobüs alımı için çıkılan ihale süreci tamamlandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni otobüslerin renk ve tasarımlarının Ankaralılar tarafından belirlenmesini istedi. EGO Genel Müdürlüğü, yurttaşları renk ve tasarım fikirlerini 28 Mayıs 2021 tarihine kadar “basin@ego.gov.tr” adresine gönderebileceğini bildirdi.

EGO Genel Müdürlüğü, yeni otobüslerin renk ve tasarımlarını belirlemek amacıyla anket çalışması yapacak.

Örnek tasarımların da yurttaşlarla paylaşıldığı ilk aşamada Ankaralılardan gelecek yeni tasarımlar komisyon tarafından yapılacak değerlendirme sonucu seçilecek. İkinci aşamada ise seçilen tasarımlar Ankaralıların beğenisine sunularak bir anket düzenlenecek.

EGO Genel Müdürlüğü yaptığı duyuru ile otobüs filosuna katılacak yeni otobüslerin renk ve tasarımları konusundaki fikirlerini paylaşmak isteyen vatandaşların, 28 Mayıs 2021 Cuma gününe kadar “basin@ego.gov.tr” adresine A4 formatında çizerek ya da yazılı metin olarak iletebileceklerini bildirdi.

Örnek tasarımlar:

ankara-nin-yeni-otobusleri-icin-anket-basladi-876500-1.ankara-nin-yeni-otobusleri-icin-anket-basladi-876501-1.ankara-nin-yeni-otobusleri-icin-anket-basladi-876502-1.ankara-nin-yeni-otobusleri-icin-anket-basladi-876503-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.