Haber7x2426 Şubat 2021 Cuma

Rıza Bey Apartmanı park olacak

Rıza Bey Apartmanı park olacak
1 views Okundu
21 Şubat 2021 - 18:03

İzmir’de meydana gelen depremde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı’nın yerine park yapılacağı açıklandı.

Rıza Bey Apartmanı park olacak

Berkay SAĞOL

İzmir’de 30 Ekim tarihinde meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nda, çocuklarında olduğu 38 kişi hayatını kaybetmişti. Depremin sembolü haline gelen alanın park yapılması için kampanya başlatılmıştı. Kampanyada İzmir Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarına mektup gönderilmişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de meydana gelen depremde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı’nın yerine park ve deprem anıtı yapılacağını açıkladı.

Depremde iki çocuğunu, iki yeğenini ve annesini yitiren Emine Yücel, “Park yapılacağını öğrendiğimde hem mutlu oldum hem de heyecanlandım. Rıza Bey Apartmanı’nın yerine park olması için verdiğimiz mücadele sonuç verdi. Depremden sonra belki de ilk kez bu kadar iyiyim. Bize destek olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

riza-bey-apartmani-park-olacak-844064-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.